Część przedsiębiorców wybiera działalność prowadzoną osobiście ponieważ obawiają się wysokich kosztów założenia i prowadzenia spółki, skomplikowanych procedur i odpowiedzialności.

Czy słusznie? Niekoniecznie. Ile trwa założenie spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym i ile to kosztuje? Odpowiedź może zaskakiwać. Spółkę możemy zarejestrować w kilka dni nie odwiedzając prawnika i notariusza. A cały koszt to 350 zł (plus kilka złotych za przelew). Wymóg jest jeden. wszystkie osoby zakładające spółkę muszą mieć możliwość potwierdzenia swojej tożsamości przez Internet czyli tzw. EPUAP. Założenie nie jest trudne, a przydatne. Mając EPUAP możemy sprawdzić swoje konto w ZUS, ilość punktów karnych i ilość usług e-administracji ciągle rośnie.

Jakie są zalety założenia spółki? Jeżeli w kilka osób mamy pomysł jak rozwinąć dzialalność i zebraliśmy 5000 zł, a nie chcemy w pierwszych miesiącach płacić ZUS, to załóżmy spółkę. Dla mikroprzedsiębiorstw prowadzonych w postaci spółki podatek dochodowy wynosi tylko 15%. Co więcej działając w zarządzie na podstawie powołania nie musimy płacić ZUS. Jako przedsiębiorca zarejestrowany w KRS jesteśmy bardziej wiarygodni dla kontrahentów.

Są też minusy. Musimy prowadzić pełną księgowość. Co roku musimy składać sprawozdania do sądu rejestrowego. Uciążliwości z tym związane możemy zminimalizować powierzając prowadzenie księgowości profesjonalnej firmie.

W firmie ARGUS pomagamy w założeniu profilu EPUAP. Jeżeli decydując się na założenie spółki podpisujecie Państwo z nami umowę na obsługę księgową to pomoc w założeniu i rejestracji oferujemy nieodpłatnie.